Блок 3 - Пріоритети

Час поговорити про пріоритети! Впродовж минулих тижнів ми з вами зібрали достатньо ідей щодо майбутніх планів і тепер треба визначити, на чому саме варто зосередитись наступного року.

Пріоритети і як їх розставляти

З цього відео ви дізнаєтесь, що таке Метод Діснея і як пріоритезувати свої можливі плани, використовуючи одночасно і творчій, і раціональний підходи. Таким чином, ви зможете обрати ті цілі на наступний рік, які будуть максимально відповідати як вашим потребам, так і мріям та бажанням.

Ресурси

Для будь-якої діяльності нам потрібні два типи ресурсів: матеріальні і нематеріальні — і їх потрібно враховувати при плануванні. 
В цьому відео ми розглянемо необхідні кроки при роботі з ресурсами:
- оцінка, які ресурси вам потрібні для реалізації планів;
- оцінка, які ресурси у вас є;
- повернення ресурсів;
- і як закласти в свій план року ресурсогенеруючі справи.

Колесо енергії

Пам'ятаєте, ми з вами робили Колесо балансу? Схожу техніку можна використовувати при роботі з ресурсами, щоби оцінити, які справи забирають у вас енергію, які — генерують, а які роблять і те, і інше одночасно. Побудувавши Колесо енергії, ви зможете збалансувати свої плани на рік так, щоби не виснажуватися і вчасно підзаряджати внутрішні батарейки.

Балансна модель

Це ще одна техніка для балансування ресурсів. Тут ми розглянемо ваші плани з точки зору того, які саме ресурси використовує чи відновлює та чи інша діяльність.

Якщо в Колесі енергії ми дивитися більш математично (скільки що дає, а скільки забирає), то після цієї вправи стане ясно, як саме поповнювати власну енергію і які види діяльності допоможуть відновити баланс.

Календар

Очевидним аспектом планування є час. Ми з вами плануємо наступний рік, і здавалося б, у нас є цілий рік на втілення наших планів! Але деякі цілі мають чітку дату, деякі привʼязані до сезону, а деякі пов'язані з іншими, то ж теж мають деякі дедлайни. Крім того, є свята, робочі події, інші важливі дати...

Робота з календарем допоможе нам попередньо окреслити фіксовані події і враховувати їх в подальшому плануванні.

Пріоритети

От ми і дійшли до пріоритезації цілей, і це — ключове відео даного блоку.

В попередніх відео ви вже відфільтрували частину цілей за критеріями ресурсу і часу. Тепер потрібно визначити їх пріоритетність.

В цьому відео розглядається робота з технікою Must — Should — Could. Також ви знайдете рекомендації по роботі з основною вкладкою Plan Workbook для цього блоку.

Завдання. Пріоритети

Основна задача третього блоку — поглянути на свої бажання і цілі більш реалістично і підготуватися до власне планування року. Продовжуємо працювати і збирати інформацію у власну копію Plan Workbook.

1. На вкладці "Блок 3: Колесо енергії", візуально відобразіть, настільки кожна сфера давала вам сили у минулому році, і наскільки вимагала зусиль. Додайте картинку (або картинки) на вкладку, як показано в відео.

2. На вкладці "Блок 3: Балансна модель" розподіліть, до якого сектору відносяться ті цілі, які ви хочете взяти на наступний рік. Подумайте: чи хочеться щось додати, прибрати чи перебалансувати?

3. На вкладці "Блок 3: Priority" відсортуйте ваші цілі на наступний рік за пріоритетами по схемі "Must — Should — Could".

Діліться своїм прогресом, думками, питаннями і сумнівами в нашій групі в телеграмі і на щотижневій сесії Q&A!

Щасливої пріоритезації 🙂

Запис сесії Q&A 

Якщо ви пропустили нашу щотижневу зустріч від 9 листопада - або просто хочете освіжити свої спогади - пропонуємо до вашої уваги запис сесії Q&A по Блоку 3 нашого курсу.