Блок 5 - Привіт, план!

Пʼятий, заключний блок - це збирання конструктора, частини якого ми будували впродовж курсу з ваших побажань та технік, які найкраще вам пасують.

План на рік

Почнемо з підсумування того, що ми з вами робили впродовж попередніх 4 тижнів курсу:
- Підсумки минулого року і Мрії як джерела планів на наступний рік
- «Три кити» планування: Ресурси, Процеси і Цілі, які роблять ваші плани на майбутнє реалістичними і здійсненними.
- Огляд технік і вправ, які допомагали нам в плануванні впродовж курсу (Балансна модель, Колесо енергії, SMART та інші, які ви заповнювали в своєму робочому зошиті).

Мінімалістичний і максималістичний підхід

Хтось любить планувати дуже детально і описувати етапи і прогрес кожної задачі. Для когось головне — окреслити основні напрямки, а далі важливо лишити собі достатньо простору для творчості і імпровізації.

Наша ціль — допомогти вам створити такий план, з яким вам буде зручно працювати впродовж року, то ж в цьому відео розглянемо два підходи до створення фінального плану на ваш 2024 рік:
- Мінімалістичний підхід, де ви окреслюєте для себе необхідні і бажані проєкти і з якими ви будете звіряти свій курс впродовж року.
- Максималістичний підхід, де ви деталізуєте тип проєкту, бажаний прогрес і інші деталі, які допоможуть вам більш чітко пріоритезувати свої плани і контролювати просування вперед.

Оберіть модель, яка вам більше подобається, адаптуйте документ так, щоби вам було зручно, і складайте власний план на 2024 рік! 

Мультизадачність

Довгий час мультизадачність вважалася перевагою, до якою прагнули багато людей, особливо в професіях, пов’язаних з інтелектуальною діяльністю. Але як це працює насправді? Чи варто намагатися робити різні справи водночас? І як правильно балансувати між різними справами, яких завжди багато?

Послухайте цю дуже цікаву і корисну лекцію від Ольги Гуйван і використовуйте свої ресурси з максимальною ефективністю.

Майбутній рік в деталях

Це ще один важливий шматочок пазла, який допоможе вам не тільки розпланувати рік, а й виконати заплановане в комфортний для вас спосіб і темп. З цього відео ви дізнаєтесь про такі речі, як:
- «Ефект краю» і як продовжувати іти до цілі навіть тоді, коли падає мотивація.
- Помісячний план і відслідковування прогресу (і невеликих перемог) протягом року. 

Завдання. Назва блоку

Еге-гей, ви скоро побачите свій готовий план року! Після 4 тижнів, насичених підготовкою і збиранням шматочків пазлу, тепер ви готові сформулювати свою дорожню карту на наступні 12 місяців. Звичайно ж, ви можете доробляти і шліфувати свої напрацювання пізніше, але в результаті цього тижня ви вже матимете План.

Як завжди, всі результати завдань додаємо у вашу персональну копію Plan Workbook 🙂💪

1. Передивіться свої попередні завдання. Не треба перфекціонізму, але якщо хочете щось доповнити, зробіть це.

2. Оберіть, ви хочете зробити більш простий чи більш деталізований план і відповідно до цього заповніть вкладку «Блок 5: План на 2024 — min» чи «Блок 5: План на 2024 — max» згідно до інструкцій з відео.

3. Послухайте про мультизадачність і ефект краю. Відповідно до цього, передивіться свій план року ще раз і оцініть реалістичність своїх намірів. Якщо потрібно, внесіть зміни в план.

4. Опціонально — заповніть вкладку «Блок 5: План по місяцям» своїми більш детальними планами на 1-3 місяці, щоби окреслити перші кроки на шляху до звершень.

Діліться своїм прогресом, думками, питаннями і сумнівами в нашій групі в телеграмі і на щотижневій сесії Q&A!

Щасливого вам планування і здійснення мрій! 🙂

Запис сесії Q&A 

Якщо ви пропустили нашу щотижневу зустріч від 23 листопада - або просто хочете освіжити свої спогади - пропонуємо до вашої уваги запис сесії Q&A по Блоку 5 нашого курсу.