Поставити і побачити свою мету - це лиш пів дороги. Потрібно ще розуміти, як досягнути бажаного.
Від точки, де ми є зараз, до того, чого ми хочемо досягти через рік, є певний шлях. І у кожного він буде свій.
Якщо при плануванні одразу враховувати і закладати те, як саме ви збираєтесь втілювати в життя свої плани, це збільшить ваші шанси на успіх в десятки разів.
У цьому відео ми розглядаємо роботу з матрицею "Розуміння і бажання" і нюанси роботи з цілями, які припадають на різні категорії.
Інколи досягнення цілі вимагає низки залежних задач, які мають бути виконані в певній послідовності.
У цьому відео ми розглядаємо 2 техніки роботи за такими цілями:
- Діаграма Ганта
- Reverse engineering
Ви можете обрати техніку, яка вам більше підходить, або використовувати обидві з їхніми особливостями і перевагами.
Не завжди кроки до досягнення цілі вимагають конкретної послідовності, і з процесами для таких цілей зручно використовувати техніку Mind Map (ментальні карти).
Ця техніка надзвичайно комфортна для мозку, бо є чудовою візуалізацією того, як ми думаємо. Вона може допомогти вам не тільки в річному плануванні, а й в багатьох інших задачах.
Бувають цілі, де ми поняття не маємо, як їх досягти: ми ніколи такого не робили, у нас немає досвіду і розуміння як до них підступитись, але є бажання (чи потреба) досягти бажаного. Що ж робити в такому випадку?
У цьому відео ми розглянемо два підходи, які допоможуть працювати з невизначеністю і успішно просуватися вперед то таких цілей:
- Міні-дослідження
- Тестові завдання
Скоріше за все, ви вже чули цю абревіатуру 🙂
Це популярна техніка і саме тому, мабуть, вона не тільки дуже корисна, але й часто використовується в неефективні способи чи просто недоречно. Але за належного користування, SMART може стати вашим потужним інструментом і помічником.
Найкраще в цій техніці те, що її можна застосовувати як до цілей, так і до процесів і в цьому відео ми розглянемо, як саме.
Основна задача четвертого блоку — подивитись на свої цілі року не з точки зору ЧОГО ви хочете досягти, а оцінити і спланувати, ЯК САМЕ ви можете цього досягти. Продовжуємо працювати і збирати інформацію у все більш корисний і персональний Plan Workbook 🙂💪
1. На вкладці "Блок 4: Діаграма Ганта" внесіть у схему плани, привʼязані до певних дат. Також додайте у цю ж таблицю ті задачі, які вимагають послідовних дій для реалізації. Це допоможе оцінити, як розподілене ваше навантаження по року — і куди краще планувати ті справи, які не вимагають перної послідовності дій, або не так привʼязані до дат чи сезонів.
2. У будь-якому онлайн інструменті типу Xmind або ж і просто у блокноті (планування на папері також може приносити багато задоволення, особливо якщо роздобути кольорові олівці) побудуйте mind map для тих цілей, які не потребують конкретної послідовності дій. Ці ментальні карти не обовʼязково мають бути дуже детальними, але повинні давати розуміння конкретних кроків для досягнення мети.
3. Якщо маєте натхнення попрацювати з цілями по SMART, запрошуємо перегорнути ваш Plan Workbook до вкладки "Блок 5: План по місяцям", де ви можете прописати більш детально способи досягнення вибраних цілей.
Діліться своїм прогресом, думками, питаннями і сумнівами в нашій групі в телеграмі і на щотижневій сесії Q&A!
Щасливої побудови процесів 🙂
Якщо ви пропустили нашу щотижневу зустріч від 16 листопада - або просто хочете освіжити свої спогади - пропонуємо до вашої уваги запис сесії Q&A по Блоку 4 нашого курсу.